New Delhi, Delhi
GST No. 07GQLPD8619F1ZL
Call 07942784898 88% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
| Board Size | 2 x 1 ft |
| Application | Indoor |
| Neon Color | Green, Yellow, White, Multi Color, Red, Blue, Warm White, Pink, Orange |
| Light Source | LED Flex |
| Usage Area | Indoor |
| Body Material | Acrylic |
| Lighting Type | LED |
| Backing Material | Acrylic |
| Backing Shape | Cut to Shape |
| Shape | Rectangle |
| Mounting Type | Wall Mounted, Window Mounted, Hanging, Facade Mounted |
| Usage/Application | Advertising |
| Color | Warm White |
| Tube Type | LED Neon |
| Installation Type | Wall Mount |
| Features | Weatherproof |
| Backing Thickness | 8mm |
| Input Voltage | 220V |
| Letter Thickness | 1 Inch |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Sq ft
| Board Size | 2 x 1 ft |
| Neon Color | White, Warm White |
| Body Material | Acrylic |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Color | Black |
| Backing Material | SS |
| Shape | Rectangle |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Tube Type | LED Neon |
| Input Voltage | 230V |
| Usage Area | Outdoor |
| Usage/Application | Advertising |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
| Board Size | 3 x 1 ft |
| Neon Color | White |
| Usage Area | Indoor |
| Body Material | Acrylic |
| Shape | Rectangle |
| Lighting Type | LED |
| Backing Material | Acrylic |
| Display Function | Graphics |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Usage/Application | Promotion |
| Tube Type | LED Neon |
| Power Supply | 220 V AC |
| Control Type | Static |
| Frequency Hz | 50 Hz |
| Letter Height | 3 inch |
| IP Rating | IP20 |
| Input Voltage | 220V |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 sq ft
| Board Size | 3 x 1 ft |
| Application | Indoor |
| Neon Color | White |
| Light Source | Glass Tube |
| Usage Area | Indoor |
| Body Material | Acrylic |
| Lighting Type | LED |
| Backing Material | Acrylic |
| Shape | Rectangle |
| Mounting Type | Facade Mounted, Hanging, Wall Mounted, Window Mounted |
| Usage/Application | Advertising |
| Color | Pink, Multi-Color RGB |
| Tube Type | LED Neon |
| Power Supply | 220 V AC |
| Control Type | Dimmable, Static, Chasing, Flashing |
| Letter Height | 12 inch |
| IP Rating | IP20 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Display Type | LED |
| Backlit Type | LED Backlit |
| Application | Indoor & Outdoor |
| Board Size | 600x600 mm |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Frame Material | Aluminium |
| Graphics Type | Vinyl Print |
| Lighting Type | LED |
| Display Size | 2x3 ft |
| Body Material | Acrylic |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Light Source | LED Strip |
| Shape | Square |
| Power Supply | 220–240 V AC |
| Input Voltage | 220 V |
| Power | 5 kW |
| IP Rating | IP20 |
| Frame Finish | Matte |
| Display Feature | Single Sided |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details