New Delhi, Delhi
GST No. 07GQLPD8619F1ZL
Call 07942784898 89% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Stainless Steel |
| Base Material | Stainless Steel |
| Etching Type | Chemical Etching |
| Application Area | Industrial |
| Usage | Office, House, Rating Plate, Machine Label, Industrial |
| Usage/Application | Office |
| Color | Silver |
| Material Of Name Plate | SS |
| Plate Thickness | 1 mm |
| Text Color | Black |
| Character Color | Black |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Shape | Rectangular |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Backed by rich industry experience and market understanding, we are involved in offering a wide array of products to our valued patrons.
View Complete details
| Lighting Type | Front Lit |
| Letter Height | Up to 6 inch |
| LED Color | Cool White |
| Usage/Application | Advertisement |
| Shape | Square |
| Color | Yellow |
| Material | Cast Acrylic |
| Thickness | 3 mm |
| Body Material | Acrylic |
| Voltage | 180 V |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Power Consumption | 5 kW |
We are engaged in offering this product to our clients. All our products have been widely appreciated by our customers.
View Complete details