New Delhi, Delhi
GST No. 07GQLPD8619F1ZL
Call 07942784898 89% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Promotion |
| Color | Golden |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Backed by rich industry experience and market understanding, we are involved in offering a wide array of products to our valued patrons.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Inch
| Finish | Matt |
| Size | 12 inch |
| Letter Thickness | 1 mm |
| Material Grade | 304 |
| Letter Height | 25 mm (1 in) |
| Lighting Type | Backlit (Halo) |
| Mounting Type | Direct Screw |
| Letter Type | 3D Fabricated |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Usage / Application | Outdoor |
| LED Color | Cool White |
| Thickness / Depth | 25mm |
| Backing Material | Acrylic |
| Features | Waterproof |
| 12*×11" | 1kg |
Golden mirror steel 304 , thickness 22gej
View Complete details
| Material Grade | SS 304 |
| Finish | Mirror |
| Letter Thickness | 1 mm |
| Letter Height | 25 mm (1 in) |
| Mounting Type | Self Adhesive |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Letter Style | Block, Caps, Cursive, Flat Cut, Lowercase, 3D |
| Lighting | Back Lit |
| Letter Color | Silver |
| Application | Office Signage, Reception Area, Direction Sign, Shop Board, Name Plate |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Inch
| Letter Type | 3D Letter |
| Material Grade | SS 304 |
| Material | Acrylic With SS |
| Finish | Mirror |
| Letter Thickness | 1 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Letter Height | 25 mm (1 in) |
| Mounting Type | Stud Fix |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Letter Style | Block, Flat Cut, Cursive, Caps, Lowercase, 3D |
| Color | Golden |
| Lighting | Back Lit |
| Letter Color | Silver |
| Usage | Brand Logo, Shop Board, Directional Sign, Office Sign, Name Plate |
| Application | Reception Area, Office Signage, Direction Sign, Shop Board, Name Plate |
| Country Of Origin | India |
Steel backlight engraved letters
View Complete details
| Acrylic Type | Black Acrylic |
| Thickness | 3 mm |
| Text Type | Acrylic Letter |
| Usage/Application | Office |
| Color | White |
| Material Of Name Plate | Acrylic |
| Size | 200 x 100 mm |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Mounting Type | Stud Mounted |
| Shape | Square |
| Is It Waterproof | Waterproof light |
| Sign Content | Acrylic name plet |
| Surface Finish | Polished |
| IP Rating | 10 |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. All our products have been widely appreciated by our customers.
View Complete details
| Material Grade | SS 304 |
| Finish | Mirror |
| Letter Thickness | 1 mm |
| Letter Height | 25 mm (1 in) |
| Mounting Type | Stud Fix |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
Ross gold glossy Letters
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Inch
| Material Grade | SS 304 |
| Finish | Mirror |
| Letter Thickness | 1 mm |
| Letter Height | 25 mm (1 in) |
| Mounting Type | Wall Screw |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Letter Style | Flat Cut, Block, Caps, 3D |
| Lighting | Back Lit |
| Letter Color | Gold |
| Application | Office Signage, Shop Board, Direction Sign, Name Plate, Reception Area |
Alphabet letters sign
Additional Information:
View Complete details
| Product Form | Sheet |
| Grade | 304 |
| Thickness | .8mm |
| Finish | Mirror |
| Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Width | 1220 mm |
| Length | 2000 mm |
| Surface Protection | PVC Coated |
| Usage Industry | Chemical, Pharma, Fabrication, Construction, Automotive |
View Complete details