New Delhi, Delhi
GST No. 07GQLPD8619F1ZL
Call 07942784898 88% Response Rate
Send Enquiry
| Material Grade | SS 304 |
| Plate Thickness | 1 mm |
| Printing Type | Chemical etching |
| Shape | Any shap |
| Surface Finish | Matt |
| Mounting Type | Rivet Mounted, Stud Mounted, Screw Mounted, Adhesive Back |
| Application | Office Nameplate, Asset Tag, Industrial Machine, Electrical Panel, Home Nameplate |
| Fixing Hole | With Holes |
| Language | English, Regional, English Hindi, Hindi |
| Country Of Origin | Made In India |
Office ss name plates
View Complete details
| Material Grade | SS 304 |
| Plate Thickness | 1 mm |
| Printing Type | Laser Etched |
| Shape | Square |
| Surface Finish | Matt |
| Mounting Type | Stud Mounted, Adhesive Back, Rivet Mounted, Stainless steel name plets size -15"×15", Screw Mounted |
| Application | Electrical Panel, Home Nameplate, Industrial Machine, Office Nameplate, Asset Tag |
| Fixing Hole | With Holes |
| Language | Hindi, Regional, English, English Hindi |
| Country Of Origin | Made In India |
| 15"×15" | 1kg |
Ss name plet, 20gej , 304 grad
View Complete details
| Material Grade | SS 304 |
| Plate Thickness | 1 mm |
| Printing Type | Laser Etched |
| Shape | Square |
| Surface Finish | Matt |
| Mounting Type | Screw Mounted |
Stainless steel poll sign board
View Complete details
Minimum Order Quantity: 25 Square Inch
| Usage/Application | Office |
| Color | Silver |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Shape | Rectangle |
| Material | Stainless Steel |
| Features | Corrosion Resistance |
View Complete details