New Delhi, Delhi
GST No. 07GQLPD8619F1ZL
Call 07942784898 88% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Inch
| Finish | Matt |
| Size | 12 inch |
| Material Grade | 304 |
| Letter Thickness | 1 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Letter Height | 25 mm (1 in) |
| Lighting Type | Backlit (Halo) |
| Mounting Type | Stud Fix |
| Letter Type | 3D Fabricated |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Usage / Application | Outdoor |
| Letter Style | Caps, Cursive, Lowercase, Flat Cut, Block, 3D |
| Lighting | Back Lit |
| Letter Color | Gold |
| Features | Waterproof |
Golden matt ss 304 ,
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2 Piece
| Usage/Application | Office |
| Color | White |
| Material Of Name Plate | Acrylic |
| Shape | Square |
| Grade | A1 |
| Style | Any style |
| Weight | 2kg |
Led office name plet , 1year warranty with light thickness 12mm size 12"×18"
View Complete details