New Delhi, Delhi
GST No. 07GQLPD8619F1ZL
Call 07942784898 89% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 sq ft
| Board Material | Acrylic |
| Lighting Type | Backlit |
| Mounting Type | Hanging |
| Shape | Square |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Letter Material | SS |
| Thickness | 3 mm |
| Surface Finish | Glossy |
| Sign Application | Showroom, Hospital, Industrial, Mall, Hotel, Shop Front, Restaurant, Office |
| IP Rating | IP20 |
Led acrylic logo sign
View Complete details
| Board Material | Acrylic |
| Display Surface | Vinyl Print |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Frame Finish | Acrylic clear 4mm both side |
| Folding Type | H Frame |
| Changeable Media | Writing Surface |
| Surface Color | White |
| Wheel Option | With Wheels |
| Sign Application | Retail, Restaurant, Mall, Event, School, Office Lobby |
Sandwich sign board
View Complete details
| Face Material | ACP |
| Illumination Type | Front Lit |
| Board Usage | Indoor & Outdoor |
| ACP Thickness | 3 mm |
| Frame Material | Acp cutting sign board |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Surface Finish | Matte |
| Graphics Type | Vinyl Printed |
| Application Area | Industrial Unit, Hospital, Mall, School, Shop Front, Hotel, Office |
Acp sign board
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Inch
| Board Material | SS |
| Lighting Type | Backlit |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Shape | Round |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Letter Material | MS |
| Thickness | 3 mm |
| Surface Finish | Glossy |
| Sign Application | Shop Front, Showroom, Hotel, Restaurant, Industrial, Hospital, Mall, Office |
| IP Rating | IP20 |
Stainless steel golden backlight letters sign
View Complete details