New Delhi, Delhi
GST No. 07GQLPD8619F1ZL
Call 07942784898 88% Response Rate
Send Enquiry
| Material Grade | Brass |
| Board Thickness | 5 mm |
| Engraving Type | Embossed |
| Shape | Square |
| Surface Finish | Mirror Polish |
| Mounting Type | Screw Mounted |
| Application | Home Nameplate, Temple Board, Office Nameplate, Hotel Nameplate |
| Fixing Hole | With Holes |
| Language | English Hindi, Regional, Hindi, English |
| Country Of Origin | Made In India |
Brass sign wooden name plets
View Complete details
| Material | Acrylic |
| Application | Hospital, Office, House, Shop, Industrial, School, Hotel, Machine Label |
| Text Type | Embossed |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Shape | Square |
| Size | 200 x 50 mm |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Language | Multi Language |
| 12"×4" | 200gm |
Sliding name plet acrylic pannal
View Complete details
| Material Grade | SS 304 |
| Acrylic Type | Glossy name plet for steel |
| Plate Thickness | 1 mm |
| Thickness | 20gej |
| Printing Type | Laser Etched |
| Text Type | Laser Engraved |
| Size | 300 x 100 mm |
| Surface Finish | Matt |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Mounting Type | Stud Mounted |
| Shape | Square |
| Illumination | Non Lit |
| Border Style | Printed Border |
Glossy name plet
View Complete details
| Material | Acrylic |
| Application | Hospital, School, Office, Hotel, Shop, Machine Label, House, Industrial |
| Text Type | Printed |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Shape | Square |
| Size | 300 x 100 mm |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Illumination | Non Lit |
| Language | Multi Language |
Acrylic name plates both side
View Complete details
| Base Material | Stainless Steel |
| Engraving Type | Chemical Engraving |
| Usage | Industrial, Control Panel, Office, House, Machine Label |
| Plate Thickness | 1 mm |
| Finish | Matte |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Usage/Application | Office |
| Color | Black |
| Material Of Name Plate | Aluminium |
| Character Color | Black |
| Features | Stainless steel 304 grade |
| Operating Temp | Up To 80 C |
| Ideal For | Office name plet |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
| 12"×18" | 3kg |
Stainless steel name plets for office grade 304 , 20gej
View Complete details
| Wood Type | MDF |
| Text Type | Hand Painted |
| Usage Area | Indoor |
| Finish | Natural Polish |
| Size | 300 x 150 mm |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Shape | Square |
| Letter Color | Brown |
| Coating Type | PU Coating |
Wooden name plet & brass letters
View Complete details
| Base Material | Acrylic |
| Stand Type | Single Side |
| Text Type | Printed |
| Size | 300 x 75 mm |
| Finish | Glossy |
| Usage | Office, Bank, Hospital, Hotel, Reception |
| Name Slot Type | Slide In |
| Language | Multi Language |
| Logo Printing | On Request |
Table name for office
View Complete details
| Base Material | Acrylic |
| Stand Type | Double Side |
| Text Type | Printed |
| Size | 250 x 60 mm |
| Finish | Clear |
| Usage | Reception, Office, Hotel, Hospital, Bank |
| Name Slot Type | Paper Insert |
| Language | Hindi |
| Logo Printing | Not Included |
Desk name plate
View Complete details