New Delhi, Delhi
GST No. 07GQLPD8619F1ZL
Call 07942784898 88% Response Rate
Send Enquiry
| Brass Grade | CZ108 |
| Finish | Polished |
| Letter Thickness | 5 mm |
| Letter Height | 25 mm (1 in) |
| Mounting Type | Stud Fix |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Letter Style | 3D, Roman, Flat Cut, Caps, Block, Lowercase, Cursive |
| Lighting | Non Lit |
| Letter Color | Gold |
| Application | Name Plate, House Number, Office Signage, Hotel Signage, Decorative |
| Usage/Application | Advertisement |
| Product Type | Brass letter |
| Country of Origin | Made in India |
| Any size | 5kg |
Brass letter , solid brass
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 sq ft
| Material Grade | SS 304 |
| Finish | Matt |
| Letter Thickness | 1 mm |
| Letter Height | 50 mm (2 in) |
| Mounting Type | Stud Fix |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Lighting | Non Lit |
| Letter Color | Silver |
| Application | Reception Area, Shop Board, Direction Sign, Office Signage, Name Plate |
Brass letters, solid brass thickness 5mm
View Complete details